Počasí dnes:

28. 1. 2020

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od 900m srážky sněhové. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Návštěvnost:

rozšířené vyhledávání ...

HARMONOGRAM SVOZU SEPAROVANÉHO ODPADU ROK 2020

Odpady 2020

Den dětí

Na oslavu Dne dětí uspořádal SDH pěkné odpoledne s pečením buřtíků

28. 5. 2011 Zobrazit více

Zájezd do ZOO

Zájezd do ZOODne 21.5.2011 pořádal obecní úřad Drahov v rámci dětského dne

21. 5. 2011 Zobrazit více

Velikonoční zábava

Velikonoční zábava s VICHR BERRY.

15. 4. 2011 Zobrazit více

Brigáda 9.4.2011

V sobotu 9.4.2011 se uskutečnila brigáda na úpravu parku na návsi.

11. 4. 2011 Zobrazit více

Dětský maškarní karneval

Dne 5.3.2011 od 15:00 hod. se koná v sále místního pohostinství

5. 3. 2011 Zobrazit více

Obecní úřad Drahov pořádá dne 18.12.2010 Vánoční besídku.

18. 12. 2010 Zobrazit více

Valná hromada SDH Drahov

V sobotu 11.12.2010 se v pohostinství v Drahově uskuteční výroční členská schůze SDH Drahov.

7. 12. 2010 Zobrazit více

Poslední leč

Tradiční zábava s bohatou tombolou

20. 11. 2010 Zobrazit více

Napsali o Drahovu v tisku

V Drahově se komise sama udala

Drahov – Na Táborsku byly volby zpochybněny v jediném případě. Kvůli sčítání hlasů.

Autor:
Kateřina Nimrichtrová

Jediná stížnost na výsledky komunálních voleb na Táborsku dorazila na českobudějovický krajský soud z Drahova. Poslala ji zapisovatelka volební komise, a „udala“ tak sama sebe. Na chybu ve způsobu sčítání totiž přišli příliš pozdě.

„Měli jsme na obci malou kandidátku, ale počítali jsme hlasy po vzoru velké. Chybu jsme však zjistili až ve chvíli, kdy jsme sčítání ukončili a odevzdali,“ vysvětlila pochybení zapisovatelka drahovské volební komise Vendula Nováková.

Komise nechtěla nikoho poškodit, a proto se rozhodla, že svoji chybu napraví. Už ale nebyla jiná cesta než ta soudní.
„Dohodli jsme se, že bude nejlepší, když žalobu podá někdo z nás, než aby to byl někdo zvenčí. Takže jsme vlastně napadli sami sebe,“ líčí kuriózní případ zapisovatelka, která má za sebou už druhé volby. V těch komunálních byla ale nováčkem.

„Jen jsem si říkala, že jinde si dělají starosti s falšováním voleb, a nám se to povedlo omylem,“ říká už s úsměvem Vendula Nováková.
Případ má na stole soudkyně krajského soudu Helena Nutilová. Deníku potvrdila, že rozhodnutí ve věci padne už během zítřka nebo pátku. „Šlo o špatné sečtení hlasů a dospěla k tomu sama komise. Soud musí nyní hlasy přepočítat, a zjistit tak skutečný výsledek voleb.“
Soud už má k dispozici vyjádření všech účastníků soudního řízení, tedy všech zatím neplatně zvolených drahovských zastupitelů. Soudu sdělili, že do průběhu voleb nijak nezasahovali a jejich výsledek se nesnažili ovlivnit.

Soudkyně přiznala, že se s podobným případem setkala poprvé. „Bylo to ze strany zapisovatelky čestné jednání. Kdyby mlčela, také by se na nic nemuselo přijít,“ dodává.

Proti rozhodnutí není žádný opravný prostředek a právní moci nabývá dnem vyvěšení na úřední desce. Poté si už mohou Drahovští určit termín ustavujícího zasedání.

7. 11. 2010 Zobrazit méně

Oprava kostela

Oprava kostelaV současné době probíhá oprava kostela Nanebevzetí Panny Marie.

6. 11. 2010 Zobrazit více