Počasí dnes:

19. 8. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Návštěvnost:

TÝDEN: 2082

rozšířené vyhledávání ...

Historie obce

Ve 14. století byl Drahov farní ves Vítkovců, kteří se psali z Bernartic nebo z Mezimostí. Po nich následovali páni ze Želče a ze Stráže. Koncem 15. stol. koupili Drahov páni z Hradce. Roku 1693 byl připojen k panství Kardašova Řečice, s nímž byl spojen až do zrušení patrimonia. ( Princip, podle nehož se právní svrchovanost nad územím a poddanými odvozuje od vlastnictví půdy ). Po roce 1849 patřila obec Drahov k soudnímu okresu Veselí nad Lužnicí.

Ještě něco k historii Drahova.

Na nejvyšším bodě vesnice to je 421 m nad mořem, se též připomíná r. 1359 farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kostel byl vystavěn v rané gotice, ve 2. polovici 16 století přestavěn a zaklenut renesančními valenými klenbami. V 19. století pak jeho loď na západní straně prodloužena a doplněna o kruchtu. Presbytář s gotickými okny má vnější opěráky, nad příčnou lodí je dřevěná věž. Z jižní předsíně vede do lodi bohatě profilovaný hrotitý portál. Zařízení je barokní, klasicistní a novogotické. Ve hřbitovní zdi se dochovala gotická branka s lomeným žulovým portálem. V kostele byla cenná gotická mariánská soška, kterou potkal smutný osud. V roce 1958 byla ukradena. Dnes kostel zdobí replika této sošky, která byla v roce 1998 vysvěcena a umístěna místo té původní.