HARMONOGRAM SVOZU SEPAROVANÉHO ODPADU ROK 2018

svoz

Valná hromada SDH Drahov

V sobotu 11.12.2010 se v pohostinství v Drahově uskuteční výroční členská schůze SDH Drahov.

7. 12. 2010 Zobrazit více

Poslední leč

Tradiční zábava s bohatou tombolou

20. 11. 2010 Zobrazit více

Napsali o Drahovu v tisku

V Drahově se komise sama udala

Drahov – Na Táborsku byly volby zpochybněny v jediném případě. Kvůli sčítání hlasů.

Autor:
Kateřina Nimrichtrová

Jediná stížnost na výsledky komunálních voleb na Táborsku dorazila na českobudějovický krajský soud z Drahova. Poslala ji zapisovatelka volební komise, a „udala“ tak sama sebe. Na chybu ve způsobu sčítání totiž přišli příliš pozdě.

„Měli jsme na obci malou kandidátku, ale počítali jsme hlasy po vzoru velké. Chybu jsme však zjistili až ve chvíli, kdy jsme sčítání ukončili a odevzdali,“ vysvětlila pochybení zapisovatelka drahovské volební komise Vendula Nováková.

Komise nechtěla nikoho poškodit, a proto se rozhodla, že svoji chybu napraví. Už ale nebyla jiná cesta než ta soudní.
„Dohodli jsme se, že bude nejlepší, když žalobu podá někdo z nás, než aby to byl někdo zvenčí. Takže jsme vlastně napadli sami sebe,“ líčí kuriózní případ zapisovatelka, která má za sebou už druhé volby. V těch komunálních byla ale nováčkem.

„Jen jsem si říkala, že jinde si dělají starosti s falšováním voleb, a nám se to povedlo omylem,“ říká už s úsměvem Vendula Nováková.
Případ má na stole soudkyně krajského soudu Helena Nutilová. Deníku potvrdila, že rozhodnutí ve věci padne už během zítřka nebo pátku. „Šlo o špatné sečtení hlasů a dospěla k tomu sama komise. Soud musí nyní hlasy přepočítat, a zjistit tak skutečný výsledek voleb.“
Soud už má k dispozici vyjádření všech účastníků soudního řízení, tedy všech zatím neplatně zvolených drahovských zastupitelů. Soudu sdělili, že do průběhu voleb nijak nezasahovali a jejich výsledek se nesnažili ovlivnit.

Soudkyně přiznala, že se s podobným případem setkala poprvé. „Bylo to ze strany zapisovatelky čestné jednání. Kdyby mlčela, také by se na nic nemuselo přijít,“ dodává.

Proti rozhodnutí není žádný opravný prostředek a právní moci nabývá dnem vyvěšení na úřední desce. Poté si už mohou Drahovští určit termín ustavujícího zasedání.

7. 11. 2010 Zobrazit méně

Oprava kostela

Oprava kostelaV současné době probíhá oprava kostela Nanebevzetí Panny Marie.

6. 11. 2010 Zobrazit více

Zábava s Krausberry

Zábava s KrausberryZábava s Krausberry

24. 7. 2010 Zobrazit více

Drahov open 2010

Drahov open 2010V sobotu 10.7.2010 se na místním hřišti uskutečnil už pátý ročník turnaje v malé kopané Drahov open.

10. 7. 2010 Zobrazit více

Tradiční senná pouť v Drahově

Tradiční senná pouť v DrahověO víkendu 3.7 - 4.7.2010 se uskuteční tradiční senná pouť v Drahově.

4. 7. 2010 Zobrazit více

Drahovská traktoriáda

Drahovská traktoriáda3.ročník setkání majitelů traktorů jakéhokoliv stáří a velikosti.

12. 6. 2010 Zobrazit více

Dětský den 5.6.2010